دسته‌بندی نشده

مزایای استنفاده از لامپ های ال ای دی

امروزه و در این اوضاع اقتصادی که هزینه ها بسیار بالاست و درآمدها افزایش چندانی نداشته است، ناچار به صرفه جویی در مصرف هستیم. برخی از هزینه ها خیلی ساده تر از آنچه ما فکر می کنیم تعدیل شده و مدیریت می شوند.

مدیریت هزینه مصرف برق و روشنایی احتمالا یکی از صفات هزینه ثابت کسب و کار شماست و با کم کردن میزان مصرف برق در منزل و محل کار می توانیم صرفه جویی خوبی در میزان هزینه پرداختی برق داشته باشیم.

اگر تنها ۱۰ درصد صرفه جویی در برق داشته باشیم، از محل صرفه‌جویی‌ها شش نیروگاه ۸۰۰ مگاوات در سال راه اندازی خواهند شد و اگر هر خانواده ایرانی ۱۰ درصد از مصرف برق خانگی خود را صرفه جویی کند، دولت سالانه ۵۰۰ میلیون دلار بیشترنفت و گاز صادر خواهد کرد.

این ارقام، در کنار مبالغ قابل توجهی که برای پرداخت هزینه برق مصرفی و منابع نور غیر استاندارد پرداخت می شود، ما را برای پیدا کردن راهی برای استفاده از منابع روشنایی کاربردی وکم مصرف برای کاهش چشم گیر هزینه ها هدایت می کند.

نورهای ال ای دی ( LED ) که به نورهای مجعد خود معروف هستند، باعث شدند سازندگانشان در سال ۲۰۱۴ برنده‌ی جایزه‌ی نوبل فیزیک شوند.

ال ای دی ها برخلاف بسیاری از لامپ‌های فلورسنت و کم مصرف ، لامپ های “فوری” هستند و برای راه‌اندازی پرقدرتشان نیازی نیست که مدتی گرم شوند.

چراغ های ال ای دی که بیش از ۹۰٪ مصرف برق کمتری نسبت به لامپ های حبابی سنتی دارند، در کاهش هزینه های برق بسیار موثر هستند. اکثر ما اکنون از این لامپ ها در خانه هایمان استفاده می کنیم، اما امکان استفاده از آن در کسب و کار بسیار گسترده تر است که می تواند گوشه چشمی برای کاهش هزینه هاداشت.

بر خلاف لامپ های حباب معمولی که نور را با عبور جریان از طریق فلز داخل خود منتشر می‌کنند، ال ای دی ها الکترون ها را از طریق یک نوع نیمه هادی انتقال می دهند و به این ترتیب از هیچ رشته‌سیمی برخوردار نیستند که فاسد شوند. همچنین به این معنی است که این لامپ ها هرگز گرما نخواهند داشت.

این لامپ ها می توانند نور را در بسیاری از رنگ ها تولید کنند و می توانند این کار را بدون تابش زیاد انجام دهند. بر خلاف لامپ های رشته ای معمولی، ال ای دی ها می توانند بدون هیچ گونه نگرانی در مورد کاهش طول عمرشان به دفعات روشن و خاموش شوند.

از آنجا که لامپ ال ای دی در حال جایگزینی به جای لامپ های هالوژن و رشته ای هستند، مزایای نورشان بسیار مورد استقبال مشتریان قرار گرفته است. لامپ های ال ای دی جذاب تر هستند، از نظر انرژی کم‌مصرف هستند، مقرون به صرفه و عمر طولانی تر نسبت به متدهای فعلی دارند.

علاوه بر این، لامپ های ال ای دی بسیار با محیط سازگار هستند، زیرا جیوه یا سایر گازهای مضر یا اشعه های مضر در آنها استفاده نمی شود. لامپ های ال ای دی به ندرت از شیشه ساخته شده و در مقایسه با محیط زیست، یک لامپ ال ای دی ۱۳ واتی تولید حدود ۶۸٪ دی اکسید کربن کمتر از یک لامپ حباب ۴۰ وات است.

مجموعه بزرگ کالای برق و الکتریک فضل الهی با ویترین متنوعی از لامپ های ال ای دی با برندهای مطرح امکان بسیارمناسبی برای شما عزیزان پدید آورده تا بتوانید بهترین و مناسب ترین انتخاب را برای روشنایی منزل و محل کار خود داشته باشید.

بابل – کمربندی غربی – نبش توحید 64

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.