مقاله تحلیلی

آنتن ها از گذشته تا کنون

در زندگی امروزه تلویزیون یکی از مهمترین ابزارهای برطرف کننده اوقات فراغت در منزل می باشد. از فیلم و سریال گرفته تا اخبار و فوتبال و کلی برنامه که در قاب مستطیل شکل تلویزیون قرار می گیرند.

اما شرط خرید تلویزیون خوب و باکیفیت برای لذت بردن از این قاب جادویی کافی نیست. تلویزیون برای ارائه تصویر واضح و شفاف نیاز به یک آنتن قوی دارد.

در زمان های گذشته اکثر سیستم ها با سیستم آنالوگ فعال بودند و با توجه به جمعیت کمتر و آپارتمان های کمتر و کوتاهتر ، راه دستیابی به تصویر ایده آل بسیار با حال متفاوت بود.

آن موقع سطح توقع مردم برای تماشای تصاویر بسیار پایین تر از حالا بود. مردم به تصاویر با برفک کمتر هم راضی بودند.

اما برای دستیابی به همین توقع پایین نیاز به گذراندن سختی های زیادی بود. آنتن های غول پیکر و سنگین که اغلب روی پشت بام ها قرار میگرفت و برای نصب آن نیاز به چند نفر نیروی انسانی بود یا گاها در حیاط و روی لوله های بلند و بسیار سنگین نصب می شد که در هر دو صورت برای تنظیم آنتن مشکلات بسیار زیادی وجود داشت.

اما امروزه همه چیز تغییر کرده است. سیستم دریافت تصاویر دیجیتال شده است. تلویزیون های جدید به سیستم دیجیتال مجهز شده اند و حتی قدیمی ها هم برای دریافت تصاویر دیجیتال دست به دامان مبدل های دیجیتال شده اند.

همگام با جدیدشدن دریافت تصاویر ، آنتن ها هم پیشرفت قابل ملاحظه ای کردند. آنتن های هوایی جدید بسیار سبک تر از قدیمی ها هستند و کار را برای نصب راحت کردند.

در کنار این آنتن ها ، آنتن رومیزی کار را به مراتب آسان تر کرد. در جامعه ای که اغلب منازل آپارتمانی شده است، آنتن های رومیزی در کنار تلویزیون یا پنجره قرار میگیرد و تصاویر باکیفیتی را نمایش می دهد.

در این بین ، آنتن های آترون با پیشرفته ترین سیستم ها ، دریافت باکیفیت ترین تصاویر دیجیتال را برای شما عزیزان آسان کرده است.

برای خرید محصولات متنوع آنتن آترون می توانید به آدرس : بابل – کمربندی غربی – نبش توحید 64 مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.